Стаття з жіночої енциклопедії:

Сірчана пробка у вусі: причини і симптоми

Вироблення вушної сірки відбувається постійно. Вона необхідна для захисту слухового проходу від різних мікроорганізмів і пересихання. У нормі сірка самостійно виводиться з зовнішнього вуха, але в деяких випадках цей процес може порушуватися, що і призводить до виникнення сірчаної пробки.

Причини утворення сірчаної пробки

До факторів, що викликають виникнення сірчаної пробки, можна віднести наступні:

1. Неправильна гігієна вуха. До утворення пробки може призвести занадто часте користування ватяними паличками, також причини появи цієї проблеми можуть полягати в очищенні зовнішньої частини слухового проходу за допомогою спиць, сірників, олівців, кулькових ручок та інших подібних предметів. Такі дії призводять до появи дрібних травм шкіри і підвищеній секреції сірчаних і сальних залоз вуха. Крім того, якщо слуховий прохід очищається неправильно, то не вся сірка виводиться назовні, деяка її частина проштовхується всередину і ущільнюється там. Також при грубих рухах пошкоджуються вії, сприяючі виведенню вушної сірки.

2. Посилена вироблення сірки. Вона може бути пов'язана з деякими порушеннями метаболізму, які призводять до підвищеного синтезу холестерину, а він входить до складу вушної сірки. Збільшення обсягу цієї речовини в сере здатне змінити її консистенцію, зробивши більш в'язкою. Така сірка насилу виводиться з слухового проходу, постійно накопичуючись в ньому, що може послужити причиною утворення пробки. Подібні порушення в організмі можуть носити спадковий характер або виникати при деяких захворюваннях - таких, як атеросклероз та інші.

3. Анатомічні особливості. Схильність до утворення вушних пробок нерідко пов'язана із занадто вузьким або звивистим слуховим проходом. Подібні особливості будови зовнішнього вуха негативно позначаються на процесі самостійного виведення сірки.

4. Запальні патології, що вражають зовнішнє вухо. До таких захворювань відноситься зовнішній отит. Одним із симптомів його є збільшення виділення секрету сірчаними і сальними залозами вуха. В результаті кількість сірки значно зростає, вона не встигає виводитися і виникає пробка. Цьому сприяє і зменшення просвіту слухового проходу через запального процесу.

5. Часте носіння навушників і слухових апаратів. У таких випадках на шкірі з'являються потертості і травми, через це посилюється виділення сірки, що й стає причиною пробки. Крім іншого, навушники і слухові апарати можуть стати причиною вторинної інфекції вуха.

6. Шкірні захворювання зовнішнього вуха. До них можна віднести такі патології, як псоріаз, екзема та інші. Вони, як правило, супроводжуються запаленням і отслаиванием верхнього шару шкіри. Також при таких хворобах посилюється секреція сірки. Все це призводить до формування пробки.

7. Робота в запилених приміщеннях або чужорідне тіло у вусі.

8. Вік. Люди більш старшого віку більше схильні до виникнення сірчаних пробок, так як у літніх людей порушується процес самоочищення вух від сірки, а її виділення, навпаки, посилюється.

Симптоми сірчаної пробки у вусі - жіноча енциклопедія від pravolib.pp.ua.

Освіта сірчаної пробки займає не один день. При цьому в більшості випадків по мірі її формування ніяких симптомів не спостерігається. Це пояснюється тим, що зберігається, нехай невеликий, просвіт до барабанної перетинки. Втрата слуху та інші симптоми проявляються тільки після повного закупорювання зовнішнього слухового проходу. Найчастіше це відбувається після купання, душу, ванни, під дією потрапила в вухо води сірка починає розбухати і закриває слуховий прохід.

Основними скаргами при сірчаної пробці є втрата слуху, шуми у вусі, відчуття закладеності. При глибокому розташуванні пробки вона може впливати на нервові закінчення барабанної перетинки, що проявляється запамороченням, нудотою, кашлем, головним болем та іншими симптомами.