Головна
Аграрне право Росії || Адвокатура || Адміністративне право Росії || Адміністративне право України || Цивільне право Росії || Цивільне право України || Закордонне право || Інформаційне право || Історія політичних і правових вчень || Конституційне право зарубіжних країн || Конституційне право Росії || Конституційне право України || Криміналістика || Кримінологія || Міжнародне право. Європейське право || Муніципальне право || Навчання юристів || Правоохоронна діяльність || Сімейне право Росії || Судова психіатрія || Теорія та історія держави і права || Трудове право Росії || Кримінальне право Росії || Кримінальне право України || Кримінальний процес Росії || Фінансове право Росії || Господарське право || Екологічне право Росії
ГоловнаАграрне право РосіїЗемельне право (загальні питання) → 
« Попередня Наступна »
Воробйова Л.В.. Земельне право: Навчально-метод. посібник. Тамбов: Вид-во Тамбо. держ. техн. ун-ту, 2004. 96 с., 2004 - перейти до змісту підручника

«Про розмежування державної власності НА ЗЕМЛЮ» Федеральний закон від 17.07.2001 № 101-ФЗ



Справжній ФЗ визначає правові основи розмежування державної власності на землю на власність РФ (федеральну власність), власність суб'єктів РФ і власність муніципальних утворень (муніципальну власність).
Стаття 1 Правове регулювання відносин у області розмежування державної власності на землю
Правове регулювання відносин у області розмежування державної власності на землю здійснюється відповідно до Конституції РФ, справжнім ФЗ, іншими ФЗ і іншими нормативними правовими актами РФ, а також прийнятими відповідно до них законами та іншими нормативними правовими актами суб'єктів РФ.
Справжній ФЗ застосовується в суб'єктах РФ - містах федерального значення Москві і Санкт-Петербурзі з урахуванням особливостей, встановлених іншими ФЗ.
Стаття 2 Виникнення права власності у Російській Федерації, суб'єктів РФ і муніципальних утворень на земельні ділянки при розмежуванні державної власності на землю
Право власності на земельні ділянки у РФ, суб'єктів РФ і муніципальних утворень виникає з моменту державної реєстрації права власності на земельні ділянки відповідно до законодавства РФ.
Підставою державної реєстрації права власності на земельні ділянки РФ, суб'єктів РФ і муніципальних утворень є акти Уряду РФ про затвердження переліків земельних ділянок, на які відповідно у Російської Федерації, суб'єктів РФ і муніципальних утворень виникає право власності при розмежування державної власності на землю, а також набрали законної сили судові рішення у спорах, пов'язаних з розмежуванням державної власності на землю.
Стаття 3 Підстава внесення земельних ділянок до переліку земельних ділянок, на які у РФ виникає право власності
Підставою внесення земельних ділянок до переліку земельних ділянок, на які у Російської Федерації виникає право власності, є включення цих земельних ділянок до складу:
земель лісового фонду, земель особливо охоронюваних природних територій федерального значення, земель водного фонду, зайнятих водними об'єктами, що знаходяться у федеральній власності, земель оборони та безпеки ;
земель сільськогосподарського призначення; земель населених пунктів; земель промисловості, транспорту, зв'язку, радіомовлення, телебачення, інформатики, і космічного забезпечення, енергетики та іншого призначення; земель природоохоронного, рекреаційного та історико-культурного призначення; земель водного фонду, якщо на цих земельних ділянках розташовується нерухоме майно, що перебуває у федеральній власності; ці земельні ділянки надані органу державної влади РФ, його територіальному органу, а також державному унітарному підприємству, державної установи, другий некомерційної організації, які створені органами державної влади РФ; на цих що у державної власності земельні ділянки розташовується приватизоване нерухомого майна, тримав до її приватизації в власності РФ; під поверхнею цих земельних ділянок перебувають ділянки надр федерального значення;
земель запасу, якщо на них розташовується нерухомого майна , що перебуває у федеральній власності, або приватизоване нерухоме майно, тримав до її приватизації в власності РФ.
Стаття 4 Підстава внесення земельних ділянок до переліку земельних ділянок, на які у суб'єктів РФ виникає право власності.
1 Підставою внесення земельних ділянок до переліку земельних ділянок, на які у суб'єктів РФ виникає право власності, є включення цих земельних ділянок до складу:
земель особливо охоронюваних природних територій регіонального значення, земель водного фонду, зайнятих водними об'єктами, що знаходяться у власності суб'єктів РФ;
земель сільськогосподарського призначення; земель населених пунктів; земель промисловості, транспорту, зв'язку, радіомовлення, телебачення, інформатики, і космічного забезпечення, енергетики та іншого призначення; земель природоохоронного, рекреаційного та історико-культурного призначення; земель водного фонду, якщо на цих земельних ділянках розташовується нерухоме майно, що перебуває у власності суб'єктів РФ; ці земельні ділянки надані органу державної влади суб'єкта РФ, а також державному унітарному підприємству, державній установі, другий некомерційної організації, які створені органами державної влади суб'єктів РФ; на цих що у державної власності земельні ділянки розташовується приватизоване нерухомого майна, тримав до її приватизації в власності суб'єктів РФ; під поверхнею цих земельних ділянок перебувають ділянки надр регіонального значення;
фонду перерозподілу земель;
земель запасу в межах муніципальних утворень, якщо на цих землях розташовується нерухоме майно, що перебуває у власності суб'єктів РФ, або приватизоване нерухоме майно, тримав до її приватизації у власності суб'єктів РФ, а також земель запасу за межами муніципальних утворень, за винятком підстави, зазначеного в абзаці четвертому статті 3 цього ФЗ.
2 У суб'єктах РФ - містах федерального значення Москві і Санкт-Петербурзі з метою збереження єдності міського господарства підставою внесення земельних ділянок до переліку земельних ділянок, на які у зазначених суб'єктів РФ виникає право власності, є також заснування , вказане в пункті 1 статті 5 цього ФЗ.
Стаття 5 Підстава внесення земельних ділянок до переліку земельних ділянок, на які у муніципальних утворень виникає право власності.
1 Підставою внесення земельних ділянок до переліку земельних ділянок, на які у муніципальних утворень виникає право власності, є включення цих земельних ділянок до складу:
земель особливо охоронюваних природних територій місцевого значення, земель водного фонду, зайнятих відокремленими водними об'єктами, що знаходяться в муніципальній власності;
земель сільськогосподарського призначення; земель населених пунктів; земель промисловості, транспорту, зв'язку, радіомовлення, телебачення, інформатики, енергетики та іншого призначення; земель природоохоронного, рекреаційного та історико-культурного призначення; земель водного фонду, якщо на цих що у державної власності земельні ділянки розташовується нерухоме майно, що перебуває в муніципальній або приватної власності, за винятком нерухомого майна, зазначеного в статтях 3 і 4 цього ФЗ; ці знаходяться в державній власності земельні ділянки надані громадянинові, комерційної організації, органу місцевого самоврядування, а також муніципальному унітарному підприємству, муніципальному установі, другий некомерційної організації, які створені органами місцевого самоврядування, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 3 і 4 цього ФЗ; під поверхнею цих земельних ділянок перебувають ділянки надр місцевого значення;
земель запасу в межах муніципальних утворень, якщо на них не розташовується нерухоме майно, що перебуває у державній власності, або приватизоване нерухоме майно, тримав до її приватизації в державної власності.
2 Підстава передачі земельних ділянок, що перебувають у власності суб'єктів РФ - міст федерального значення Москви й Санкт-Петербурга, в муніципальну власність встановлюється законами зазначених суб'єктів РФ.
Стаття 6 Порядок розмежування державної власності на землю.
Розмежування державної власності на землю здійснюється в наступному порядку:
спеціально уповноважений федеральний орган виконавчої влади з майнових відносин спільно з іншими федеральними органами виконавчої влади відповідно до підставами, зазначеними в статтях 3, 4, 5 цього Закону, готує переліки земельних ділянок, на які відповідно у РФ, суб'єктів РФ і муніципальних утворень виникає право власності. Підготовка зазначених переліків та їх погодження з органами державної влади суб'єктів РФ, органами місцевого самоврядування проводяться в порядку, встановленому Урядом РФ;
підготовлені та погоджені з органами державної влади суб'єктів РФ, органами місцевого самоврядування переліки земельних ділянок, на які відповідно у Російської Федерації, суб'єктів РФ і муніципальних утворень виникає право власності, затверджуються Урядом РФ;
відомості про земельні ділянки, включених до переліків земельних ділянок, на які відповідно у Російської Федерації, суб'єктів РФ і муніципальних утворень виникає право власності, вносяться в документи державного земельного кадастру відповідно до законодавства РФ.
Стаття 7 Вирішення спорів про розмежування державної власності на землю.
Спори між Російською Федерацією, суб'єктами РФ, муніципальними утвореннями про розмежування державної власності на землю повинні вирішуватися зацікавленими сторонами з використанням погоджувальних процедур.
У разі недосягнення узгодженого рішення суперечки про розмежування державної власності на землю розглядаються в суді.
Стаття 8 Введення в дію цього Закону.
1 Справжній ФЗ вводиться в дію на всій території РФ через шість місяців після його офіційного опублікування.
2 Президенту РФ і Уряду РФ привести свої нормативні правові акти у відповідність із цим ФЗ.
3 Справжній ФЗ застосовується до правовідносин, які виникли після введення його в дію.
По правовідносин, які виникли до введення справжнього ФЗ в дію, він застосовується до тих прав і зобов'язанням, які виникнуть після введення його в дію.
Президент РФ В. Путін
Москва, Кремль 17 липня 2001
№ 101-ФЗ
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна "« Про розмежування державної власності на ЗЕМЛЮ »Федеральний закон від 17.07.2001 № 101-ФЗ"
  1. ПРОГРАМА КУРСУ «ЗЕМЕЛЬНЕ ПРАВО»
    державної власності на землю. Розмежування державної власності на землю на власність Російської Федерації, власність суб'єктів РФ і власність муніципальних утворень. Тема 4 Право приватної власності на землю Поняття та особливості права приватної власності на землю як титулу права на землю. Власність громадян та юридичних осіб на землю. Підстави
  2. ТЕМА 2 ДЖЕРЕЛА ЗЕМЕЛЬНОГО ПРАВА
    розмежування права державної власності на землю », Закон РФ від 11.10.1991« Про плату за землю », ФЗ від 16.07.1998 «Про державне регулювання забезпечення родючості земель сільськогосподарського призначення» та ін Особливе місце серед джерел земельного права займають договори, укладені Російською Федерацією з суб'єктами РФ. Насамперед, це Федеративний договір, підписаний 31
  3. Тема 3 Право публічної власності на землю
    розмежування державної власності на землю »(набрав чинності з 20 січня 2002 ) виступають Російська Федерація, її суб'єкти та муніципальні освіти. Вичерпні переліки підстав набуття права власності Російської Фе-ської Федерації, суб'єктів РФ і муніципальних утворень на земельні ділянки містяться з-відповідально в статтях 17, 18 і 19 Земельного кодексу РФ. Так, в
  4. Тема 13 Землі промисловості та іншого спеціального призначення
    розмежування державної власності на землю »). Справляння платежів за землі спеціального призначення врегульовано відповідно до Закону про плату за землю, яким встановлено, що податок за розташовані поза населених пунктів землі спеціального призначення встановлюється в розмірі 20% від середніх ставок земельного податку, передбачених для поселень з чисельністю населення до 20 тис.
  5. Тема 14 Землі особливо охоронюваних територій
    розмежування державної власності на землю », ФЗ від 7.05.2001« Про території традиційного природокористування корінних нечисленних народів Півночі, Сибіру і Далекого Сходу РФ », ФЗ від 14.03.1995« Про особливо охоронюваних природних територіях », ФЗ від 10.01.2002« Про охорону навколишнього середовища », ФЗ від 23.02.1995« Про природні лікувальні ресурси, лікувально-оздоровчих місцевостях і курортах »та ін
  6. 3. Соціально-економічні передумови земельної реформи, розпочатої в 1990 році, і правова основа її проведення
      розмежування федеральних державних земель і земель суб'єктів РФ, а також місцевого самоврядування; забезпечення реальної інформованості громадськості про стан справ у земельному господарстві країни і вироблення процедури її участі у вирішенні спірних питань щодо використання землі; посилення значення екологічних критеріїв, що обмежують безконтрольне створення шкідливих виробництв
  7.  СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
      розмежування державної власності на землю »от17 липня 2001, № 101-ФЗ; ФЗ РФ« Про охорону навколишнього середовища »від 10 січня 2002 р. № 7ФЗ; - ФЗ РФ« Про державне регулювання забезпечення родючості земель сільськогосподарського призначення »від 16 липня 1998 року - ФЗ РФ «Про іпотеку (заставі нерухомості)» від 16 липня 1998 р. № 102ФЗ; ФЗ РФ «Про санітарно-епідеміологічне благополуччя
  8.  1.3 Проблеми права обмеженого користування чужою земельною ділянкою в сучасній системі речового права.
      розмежування прав державної власності на землю; наявними протиріччями між окремими нормативними правовими актами, що регулюють земельні відносини, і, перш за все між Цивільним і Земельним кодексами; неясністю і заплутаністю існуючих відносин власності на землю.47 У зв'язку з цим постає питання про необхідність поглибленого дослідження і аналізу
  9.  2.2. Класифікація і типологія формальних колізій
      розмежування предметів ведення і повноважень між Федерацією та суб'єктами, вторгаючись у відання Росії при регулюванні відносин, пов'язаних з судоустроєм. Суперечать Конституції РФ такі положення: а) утворення міських та районних судів відповідно до закону суб'єкта РФ, б) законодавчий (представницький) орган влади спільно з виконавчим погоджує призначення на
  10.  Фактичні колізії (на основі рішень Конституційного Суду Російської Федерації і конституційних судів республік у складі Росії про визнання неконституційними нормативних правових актів)
      розмежування предметів ведення і повноважень Російської Федерації і суб'єктів РФ. Орган державної влади району - Районна Рада народних депутатів за своєю прцролс не може виступати в якості законодавчого органу. Місцеве самоврядування є необхідною формою здійснення влади народу і становить одну з основ конституційного ладу Російської Федерації. Будь-яка зміна
  11.  § 3. Конституційно-правові засоби забезпечення єдності правової системи Російської Федерації
      розмежування предметів ведення і взаємне делегування повноважень скоригована відповідно до Конституції Російської Федерації і договором від 3 серпня 1994 Сам договір включений окремим розділом в нову редакцію Конституції Республіки Башкортостан. Уточнено конституційне положення про верховенство республіканських законів з питань, які у віданні республіки. Звертає на